נקודת מבט הוליסטית על מחלות בדרכי השתן: גורמים וטיפול עצמי

   בואו אלי לפגישת היכרות.

   ללא עלות או התחייבות.

   054-4585505

  נקודת מבט הוליסטית על מחלות בדרכי השתן: גורמים וטיפול עצמי
  לפני שאת פונה לעזרה חיצונית, דעי שיש ידע נשי נרחב שיכול לסייע לך לטפל בעצמך. לא תמיד זה קל, אבל אם המצב לא קשה מידי ומתאים לך, את מוזמנת לנסות. אם המצב ממושך או כרוך בסבל רב מומלץ להיעזר באשת מקצוע.
  דלקת עשויה ללמד על מאבק פנימי בתוך המערכת. התגובתיות החיסונית הטבעית שלך מנסה לדחות משהו שחדר לתוך המערכת, ואינו שייך שם. המערכת מזהה גורם שאינו שייך למערכת באופן טבעי ויוצאת למאבק. הביטוי למאבק יכול להיות חום (צמרמורות, קור, חום), אודם מקומי (דימום בשתן או בניגוב), גודש מקומי ( כאב במגע, אפילו מגע של בגד), כאב מקומי (בפות, בטן תחתונה, באגן או בגב התחתון), או גרד. כתוצאה מכל זה יהיה קושי בתפקוד השלפוחית: תכיפות ודחיפות במתן השתן.
  בהיבט הרגשי יתכן ונזהה נושא או ארוע המעורר קונפליקט, קושי לבחור כיוון, קושי בבחירות חברתיות, קונפליקט ביחסים זוגיים, או קושי בהבנה כיצד לפעול בתוך ההקשר הספציפי. יתכן ונראה מתח פנימי שמבטא חוסר תגובה במקום בו את חשה מחויבת להגיב.

  דלקות כרוניות – אקוטיות אצל נשים בוגרות יכולות להגרם מסיבות שונות או שילוב של סיבות:

  רקע של שימוש באמצעים הורמונאלים– במקרים רבים הורמונים למניעת היריון, או הורמונים למניפולציה לשם כניסה להיריון, מהווים סיבה ישירה לדלקות שתן חוזרות.

  השתרשות של זיהום חיידקי, דלקתי כגון כלמידיה, כתוצאה מהדבקות (מחלות מין). בדרך כלל החיידק "מתיישב" בגוף חלש מנקודת מבט כללית של המערכת החיסונית והאזור הספציפי "מוכן" לזה בגלל נטייה גנטית.

  הקשרים שבין נטיות מיניות, עולם הרגש:

  1-רצון מיני חזק ללא פורקן.

  2-היעדר רצון מיני, אדישות רגשיות או פיזית כלפי מיניות, אבל עם מגמה אקטיבית לייצר אינטראקציה מינית.

  3-פעילות מינית מוגברת, כאשר אין אורגזמה, רק פעילות ללא הנאה מן הפעילות.

  4-קיום יחסי מין ללא רצון.

  5-קונפליקט ביחסים עם בן הזוג (או בת הזוג) במקביל ליחסים אקטיביים (יחסי קרבה – דחייה).

  6-היסטוריה של תחושת ניצול במקום זה, למשל יחסים בהם יש לאישה רגש עמוק כלפי הצד השני, אך הצד השני רואה בה אובייקט מיני בלבד, באופן שגורם לה להדחק לעמדה שאינה נכונה לה.

  7- האופן בו את חווה או מבינה את נושא המיניות והיחסים האינטימיים.

  8- הרגישות והפער בין מיניות האישה לעולם הרגשי של האישה. למשל מין פיזי ללא רגש כלל, כאשר יש נתק בין הרגשות למגע המיני. במצב הבריא, יש קשר ישיר בין הרגש והגוף, בין הקשר האינטימי הבא עם אהבה לחיבור המיני. אם יש נתק בקשר הזה יתכנו דלקות שתן אקוטיות שמשקפות "זיהום רגשי".

  9- מכיוון שמין הוא פעילות אינטימית הקשורה לתקשורת אינטימית בתוך חלל הזוגיות, כדאי להתבונן איך את חשה בתוך החלל האינטימי. האם יש לך תחושת ביטחון? האם את חשה מוכלת ואהובה? האם את מצויה בקונפליקט נאמנות? ועוד…

  דלקות חוזרות על רקע שימוש באמצעים הורמונליים ורקע גנטי למחלות מין הם מהמצבים שבכל מקרה כדאי להעזר מוקדם ככל האפשר באשת מקצוע.
  הקשרים שבין נטיות מיניות, עולם הרגש וכיצד הם באים לביטוי, הם חלקים, שאם לא עבר זמן ממושך מידי, תוכלי להשפיע על מהלך המחלה באמצעות עבודה פנימית. לא תמיד זה קל, אבל אם זה בתחילת הדרך ומתאים לך, את מוזמנת לנסות. בכל מקרה אם המצב ממושך או כרוך בסבל רב מומלץ להיעזר באשת מקצוע.

  ארבע אפשרויות לבירור עצמי, ואני ממליצה להשתמש בכולן:
  אם את מחפשת איך לעזור לעצמך בתוך דלקת פעילה הורידי את המדריך.

  1. לעשות הבחנה והבדלה בין רצון לבין הסכמה. לפעמים הסכמתי ליחסי מין מלאים אבל לא ממש רציתי, או אמרתי לעצמי ש"אני רוצה" אבל בלב התפתחה לה טינה או כעס עמוק יותר שישב בינינו, ולא אמרתי. למה לא אמרתי? כל אחת מסיבותיה: כי אני אוהבת אותו, כי זה מה שזוגות עושים, רציתי לשמח, לרצות, לא להיות משביתת שמחות, כי אולי זה שאני לא רוצה כרגע זה אומר משהו עלי ואולי בכלל כעסתי על בן הזוג שלי על משהו אחר שלא דובר בינינו?
  יש הרבה אפשרויות לא מדוברות שצריכות לעבור קודם בירור עצמי לפני ביטוי חיצוני.
  אז קודם לעשות את הבירור הזה עם עצמי.

  2. טינה, כעס- באנגלית כשכועסים אומרים ש Pissed off… מערכת השתן מבטאת כעס. רגשות לא הולכים לשום מקום אם לא מוציאים אותם, אם לא פורקים אותם. אני מציעה לך לברר עם עצמך האם היה קונפליקט בתווח 24-72 שעות שקדמו להופעת הדלקת ומה היו הרגשות שעלו בהקשר. למצוא את הדרך לפרוק את הרגשות הללו: כתיבה, שירה, דיבור, בכי, צעקה, דיבור, ריקוד… כל דרך מתאימה, כל עוד זה יוצא ממך ומהרקמות.

  3. לתקשר את מה שמרגישה. הפות החכמה צועקת וצריך להקשיב. אם נקשיב מראש היא תצטרך פחות לצעוק.

  4. בכל אינטראקציה מינית להקשיב ל'שילוש הקדוש', ראש, לב ופות, ולבדוק שיש סינכרון בינהן. אם אחת מהשלוש אומרת "לא" או אפילו "לא טוב לי" זה סימן שאין סנכרון. אנחנו אולי לא מודעות לכך, אבל הגוף החכם יודע ומדבר. זה זמן לעצור הכל ולברר מה קורה.

  לפי מה שראיתי אם המצב יחסית קל (חדש, מעט זמן, אין סיבוכי כליות, אנטיביוטיקה וכדומה) הטיפים פה למעלה יכולים לסייע מאוד. במצבים יותר מורכבים ההומאופתיה הקלאסית היא נכס של ממש. גם בתוך ההתלקחויות עצמן וגם בצמצום מספר המופעים שלהם, עד החלמה מלאה.

  פה אפשר לקרוא על עדויות של נשים על תהליך ההחלמה מדלקות בדרכי השתן.